Güncelleme: 00:34 TSİ 17 Kasım 2019 Pazar
Makale detayı
Facebook'ta Paylaş

*Bismillah! *Fırat’ın Doğu’sundaki o kuşatma yarılacak.. *Artık “terör kuşağı” yok, Türkiye kuşağı olacak. *ABD ve İsrail bayrakları ile ayar verenler nerede? * Erdoğan bir nasiptir. Zafer milletimizin..

İbrahim Karagül
Güncelleme: 15:01 TSİ 10 Ekim 2019 Perşembe

Bismillah..Başladık..

Dün itibariyle Fırat’ın doğusunda bütün hesaplar sıfırlandı.

Masalar devrildi. Bütün harita planları çöp oldu.O derin feraset, o akıl, jeopolitik bilinç, medeniyet ve kimlik bir kez daha harekete geçti. Bir kez daha bugüne geldi. Bir kez daha dünya siyasi tarihine müdahale etti.

TÜRKİYE’YE EFELENENLER, ABD-İSRAİL BAYRAĞIYLA ‘AYAR’ VERENLER NEREDE?

Türkiye’ye efelenenler, tehditler savuranlar, şantaj yapanlar şimdi nerede?

ABD bayrağı sallayarak, İsrail bayrağı sallayarak bu büyük millete 'ayar vermeye', 'had bildirmeye' kalkışanlar nerede?

Yüzyıllardır bütün coğrafyayı birleştiren, hep birlikte “Bir büyük milletiz” diyerek hareket eden, bu kadim topraklara yönelen bütün saldırıları göğüsleyen, Haçlıları Anadolu’ya gömen, 1. Dünya Savaşı’nda coğrafyanın her karış toprağında can veren, ağıtlar bırakan, hiçbir zaman ağlamayan, derdini söylemeyen, sadece mücadele eden bu milleti oyuncağa çevirmek isteyenler nerede?

İSLAM İÇİN, MİLLETİMİZ İÇİN, COĞRAFYAMIZ İÇİN..

Selçuklu’yu doğuran, Osmanlı’yı Avrupa içlerine taşıyan, İslam’ı bütün iklimlerde savunan, “Yanımda kim var” diye bakmadan öne atılan bu milleti ABD sopasıyla, Fransız sopasıyla, İsrail sopasıyla dövmeye kalkışanlar nerede?

Tarih boyunca İslam için, milletimiz için, coğrafyamız için mücadele ettiğimiz kim varsa, hepsiyle birlikte bizi köşeye sıkıştırmaya, diz çökmeye, teslim olmaya zorlayanlar nerede?

Irak’ı parçalayan, Suriye’yi parçalayan, Türkiye’yi de parçalayacağını sananlar, o ucuz hesabı yapanlar, Türkiye’yi “Suriyeleştirmek” isteyenler nerede?

BÜTÜN YÜKSELİŞLER ANADOLU’DA BAŞLAR! BÜTÜN HESAPLAR ANADOLU’DA SIFIRLANIR!

Bin yıldır bütün yükselişlerin Anadolu’dan başladığını, bütün hesapların bu topraklarda bozulduğunu unutanlar, Türkiye’nin yeni yükselişini kavrayamayanlar, bu ülkenin sabrını yanlış yorumlayanlar nerede?

Akdeniz’den, Ege’den, Suriye’nin kuzeyinden çevrelemek isteyenlerin hesapları da, ABD’nin 'terör koridoru' projesi de, İsrail’in 'ikinci İsrail' planı da, Türkiye’yi 'güneyden kuşatma' girişimleri de çöktü. Bu çöküş bugün Fırat’ın doğusunda. Yarın Akdeniz’e ve Ege’ye doğru genişleyecek.

ARTIK TERÖR KUŞAĞI OLMAYACAK.BARIŞ KUŞAĞI, TÜRKİYE KUŞAĞI..

İran sınırından Akdeniz’e kadar “Türkiye Cephesi” kuracak, sonra da burayı Türkiye ve bütün bölgeye saldırı için ana karargah olarak kullanacaklardı.

İran sınırından Akdeniz’e kadar, 'terör kuşağı'nı güvenlik kuşağına, 'barış kuşağı'na, 'Türkiye kuşağı'na çeviren adım dün atıldı.

Türkiye; Suriye’nin bütünlüğü için, coğrafyanın bütünlüğü için, Türkiye’nin geleceği için yapılması gerekeni yaptı. En büyük ve en yakın tehdide açık meydan okudu. ABD ve müttefiklerinin, bir terör örgütüyle Türkiye’yi köşeye sıkıştıramayacağını bir kez daha dünyaya ilan etti.

Bu müdahaleyle, Suriye savaşını başlatma gerekçesi tamamen ortadan kalktı. Ülkenin üçte birini işgal edenler, bu savaşı Türkiye için çıkarmıştı. Çünkü Suriye savaşı Türkiye cephesini açmak için planlanmıştı.

ONLAR HARİTA İLE GELMİŞLERDİ. İŞTE BU DA BİZİM HARİTAMIZ!

Rejim, muhalefet, Suriye halkının talepleri ABD ve müttefiklerinin umurunda bile değildi. Onlar ülkenin kuzeyi için bir harita hazırlamışlar, bu haritaya göre hareket etmişlerdi. Şimdi biz, başka bir harita ile yola çıkıyoruz.

15 Temmuz başarılı olsaydı haritanın Türkiye ayağı başlatılacaktı. Dün başlayan müdahale, 15 Temmuz direnişinin de devamıdır.

Onlar her türlü oyunu kurarken, gözümüzün önünde hazırlıklar yaparken, Türkiye’nin ağırbaşlılığını çok yanlış yorumladılar. Koca ülkeyi PKK/YPG’nin elinde oyuncağa dönüştürmeye çalıştılar. “Türkiye ABD ve NATO’ya bağlı, kendi başına hareket edemez” dediler.

SAYGINLIĞIMIZI ZAYIFLIĞIMIZ SANDILAR. BİN YILDIR HER GÜN BEDEL ÖDÜYORUZ. UNUTTUKLARINI HATIRLATACAĞIZ ŞİMDİ...

En büyük hesap hatasını burada yaptılar. Uluslararası sistemle saygın ilişkilerimizi bir zaaf zannettiler. Saygınlığımızı zayıflığımız zannettiler.

ABD’nin; hiçbir zaman uymadığı sözlerine hep inanacağımızı, oynadıkları tiyatronun ömrünün uzun olacağını zannettiler. İçeride kurdukları cephe ile ülkemizi felç ettiklerine inandılar.

Bu coğrafyada bin yıldır tarih inşa ettiğimizi, coğrafya biçimlendirdiğimizi, yükselişlerimizin de çöküşlerimizin de bütün coğrafyayı sarstığını unuttular.

Bu milletin, en zor kararları hiç kimsenin yardım ve desteğine güvenmeden aldığını, hiçbir zaman yalvararak tarih yapmadığını, hiçbir zaman başkasının merhametiyle ayakta kalmadığını, bin yıldır bu topraklarda her gün bedel ödediğini unuttular.

Unuttuklarını hatırlatıyoruz. Bu ülkenin tehdit edilemeyeceğini bir kez daha anlatıyoruz. Yüzyıllara dayanan o siyasi aklın hafife alınamayacağını bir kez daha söylüyoruz.

COĞRAFYAYI, ŞEHİRLERİMİZİ, KUTSALLARIMIZI SAVUNUYORUZ

Çanakkale’de neysek Fırat’ın doğusunda oyuz. Yemen’de, Kanal’da, Sarıkamış’ta, Kut-ul Amare’de neysek Fırat’ın doğusunda oyuz. Hepsinde karşımızda aynı güçler, aynı düşmanlar var.

Ve biz hepsinde aynı şeyi savunuyoruz: Ülkeyi, coğrafyayı, tarihi, ortak kimliği, medeniyeti, şehirlerimizi, kutsallarımızı savunuyoruz.

Hiçbir zaman ve hiçbir şekilde coğrafya dışından gelen güçlerin, onların içerideki ve bölgedeki ortaklarının işgal ve talanına razı gelmedik. Hiçbirini hazmetmedik. Etmeyeceğiz.. Bunu bugün bir kez daha dünyaya ilan ettik.

İki yıl önce “İntihar anlamına gelse bile bu müdahale yapılmalı” derken aynı akılla hareket ediyorduk. Meselenin terörden çok daha büyük olduğunu, büyük coğrafya işgallerinin parçası olduğunu, otuz yıldır “İslam’la, Müslümanlarla Savaş”ın bir aşaması olduğunu söylüyorduk.

‘TÜRKİYE’NİN DURDURMA’ PLANI: İŞTE ŞİMDİ O KUŞATMA YARILIYOR

15 Temmuz’dan bu yana, küresel ölçekte en büyük hesaplardan biri “Türkiye’nin durdurulması” planıydı. Yüzyıl önceki gibi bir kez daha tarih dışına itme hesabıydı. İçeriden durduramadılar, dışarıdan kuşatıp durduracaklardı!

İşte o kuşatma yarılıyor. Bu sadece bir terör meselesi değil, yüzyılların meselesidir. Biz de yüzyılların meselesine göre hareket edecektik ve ediyoruz da.

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna müdahalesinde hiçbir meşruiyet sorunu yok! Tereddüt bile yok. Bu bir vatan savunması, Anadolu savunması, milli mücadeledir. Savaşı Anadolu içlerine taşımayı planlayanların kendi mevzilerinde avlanmasıdır.


HER TÜRLÜ KÖTÜLÜĞÜ TOPRAKLARIMIZA TAŞIDILAR


Hiçbir ülke, sınırının sıfır noktasında, doğrudan kendini hedef alan ve hızla büyüyen bir tehdide bu kadar sabırlı davranmazdı, davranamazdı. Türkiye hiçbir devletin gösteremeyeceği sabrı gösterdi.

Afganistan’da El Kaide, Taliban var diye bir ülkeyi işgal edip korkunç katliamlar yaptılar. Irak’ta "Kimyasal var" yalanıyla bir ülkeyi işgal edip yüzbinlerce insanı öldürdüler. Yalandan tehditler üreterek binlerce kilometre ötedeki ülkelere saldırdılar.

Bunları yaparken NATO müttefiki Türkiye’nin sınırlarının sıfır noktasına terör örgütleri beslediler. Dünyadaki örgütleri buraya taşıdılar. FETÖ gibi bir örgütü besleyip Türkiye’de iç savaş çıkarmaya çalıştılar. PKK ve DEAŞ’la Türkiye’de ağır terör saldırıları yaptılar. Her türlü kötülüğü topraklarımıza, sınırlarımıza taşıdılar.

TÜRKİYE’YE SÖYLEYECEK TEK CÜMLELERİ OLAMAZ!

Ne yapacaktık?

Onlar binlerce kilometre ötelere müdahale ederken bizim sınırlarımızı koruma çabamıza söyleyecek tek cümleleri yok, asla olamaz.

Gözünüzde büyüttüğünüz her tehdit, kararlı olduğunuzda küçülür. Türkiye bu bölgeleri tamamen temizleyecek. Herkes yaptığı gürültüyle kalacak. Zor oyunu bozar dönemindeyiz. Elini uzattığın yer kadarsın.

Onlar harita planlarıyla geldilerse biz de haritalarımızda sahaya indik. Onlar sömürge planlarıyla geldilerse biz de yüzyılların iddialarıyla sahaya indik.

ABD dahil, hiçbir ülke, Türkiye’nin terör kuşağına yönelik müdahalesine açıktan kaşı duramayacak, duramaz da. Bugünkü gürültüler, öfkeli açıklamalar, tehditler, şantajlar kimseyi endişelendirmesin. Bunlar sakinleşir, sessizleşir geçer gider. Ama Türkiye’nin attığı bu adımın etkisi kalıcıdır. 21. Yüzyıl boyunca devam eder.

ERDOĞAN BİR NASİPTİR. ZAFER MİLLETİMİZİN OLSUN!

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, tarih yapıcı bir öncüdür.

Siyasi tarihimizin, kimliğimizin, medeniyetimizin, hafızamızın, coğrafya bilincimizin sesidir. Bu karar kolay alınamazdı. O bu ülke için milletimiz için, coğrafyamız için bir nasiptir!

Yüzyıllardan süzülüp gelen o sözlerden sonra, yüzyılların idrakiyle adım büyük bir adım atmıştır.

Fatih’ten Yavuz’a, Kanuni’ye, Atatürk’e, Erdoğan’a uzanan bir siyasi genetik harekete geçmiştir. Bu bir hamaset değil, tarihi gerçektir. Geçmiş de böyle yazıldı, gelecek de böyle yazılacaktır.

Zafer milletimizin olsun.

Bu harekatta emeği geçen herkes övgüye mazhardır. Çünkü hepsi büyük bir tarihin yeni sayfaları olacaktır.

(YENİ ŞAFAK)

Haberin Etiketleri : İbrahim Karagül
adv
SON DAKİKA
13:44 - Bakırköy’de bir dairede aynı aileden 3 kişi Siyanür ile intihar etti!10:41 - Ağustos ayı işsizlik rakamları açıklandı00:13 - Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında 1 saat 15 dakika görüşme22:47 - Tahliye edilen Ahmet Altan tekrar gözaltına alındı00:28 - Belçikalı 9 yaşındaki Laurent Simons üniversiteden mezun olacak!00:20 - İran 53 milyar varil yeni petrol rezervi buldu!00:10 - Bolivya'da Devlet Başkanı Evo Morales'e askeri darbe00:05 - ABD: Türkiye S-400'den kurtulmazsa yaptırımlar devreye girer23:12 - ''ABD için Suriye'de değişen bir şey yok''22:57 - Erdoğan: Barış Pınarı Harekatı kesinlikle devam edecek00:24 - Devre mülkte ''Bedava tatil kazandınız'' vurgunu!00:05 - İstanbul'da ıspanaktan 108 kişi zehirlendi!23:36 - Mehmet Altan'a beraat Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a tahliye karrarı10:15 - Ekim ayı enflasyon rakamları belli oldu00:40 - Haşvîlik nedir ve günümüzdeki temsilcileri kimlerdir?19:59 - DAEŞ, Ebubekir el-Bağdadi'nin öldüğünü doğruladı, halefini açıkladı19:55 - ABD Temsilciler Meclisi Trump için azil sürecini resmen başlatan tasarıyı kabul etti23:48 - Trump: DAEŞ'in Ebubekir el-Bağdadi öldü11:52 - "İngiltere'deki sığınmacı 39 kişi eksi 25 derecedeki dorsede can verdi"23:08 - Erdoğan: ABD'nin YPG'nin çekilmesiyle verdiği sözler yerine getirilmiş değil22:59 - 150 saat içinde PKK/YPG'li teröristler sınırdan 30 kilometre dışarı çıkarılacak20:34 - Türkiye ve Rusya arasında Suriye ile ilgili 10 maddelik güvenli bölge mutabakatı00:46 - Erdoğan: Terör örgütüyle değil ABD ile anlaştık12:54 - Olası İstanbul depremi sonrası tsunami tehlikesi!00:08 - ABD ve Türkiye'den görüşmelerin ardından 13 maddelik ortak açıklama13:42 - Rusya'dan Suriye'deki Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklama15:52 - Barış Pınarı Harekatı'nda 7. gün12:48 - Temmuz ayı işsizlik rakamları belli oldu12:43 - Erdoğan: Münbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz12:11 - ABD'den Türkiye'ye ekonomik yaptırım!11:29 - Erdoğan: Öfkeyle kalkan zararla oturur23:06 - Kandilli Rasathanesi'nden deprem açıklaması: Depremin zamanını bilmiyoruz ama sona yaklaşıyoruz21:05 - Yarın İstanbul'da okullar tatil mi? (Cuma günü İstanbul'da okullar tatil mi?)14:03 - İstanbul'da şiddetli deprem!12:47 - Husiler'den Suudi Arabistan'a uyarı: Her an yeniden vurabiliriz13:43 - Doğalgaz fiyatlarına bir ay arayla ikinci yüzde 15 zam!09:22 - Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine operasyon (3 HDP'li başkan görevden uzaklaştırıldı)00:14 - İran'dan ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde oluşturmak istediği 'Güvenli Bölge' açıklaması23:59 - Rüyamdaki Dünya23:50 - Yazarlığın Sırları13:59 - Mayıs 2019 işsizlik rakamları belli oldu12:55 - İşgalci Siyonist İsrail polisinden Mescid-i Aksa içinde Bayram namazı sonrası Filistinlilere sert saldırı13:35 - HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz hayatını kaybetti14:55 - Denizli'de 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi!10:47 - Temmuz ayı enflasyon rakamları belli oldu00:28 - BOTAŞ'tan doğalgaza yüzde 15 zam!00:24 - ABD, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'i yaptırım listesine aldı00:38 - İran ile İngiltere arasındaki tanker krizinde yeni gelişme!13:27 - Sosyal medyada linç edilen Mustafa İslâmoğlu ne dedi, ne demedi?13:17 - KPSS 2019/1 yerleştirme sonuçları belli oldu13:14 - Eski Orgeneral Yaşar Büyükanıt yoğun bakımda!23:01 - Halkbank'ın eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla tahliye edildi12:11 - Pentagon: Türkiye F-35 programından çıkarılması sonucu 9 milyar dolar kayba uğrayacak12:03 - Rusya/Borisov: Türkiye’ye savaş uçağı da satabiliriz00:26 - Dışişleri Bakanlığı'ndan Beyaz Saray ve Pentagon'un F-35 açıklamasına tepki00:21 - Pentagon'dan ''Türkiye F-35 programında askıya alındı'' açıklaması00:18 - Beyaz Saray'dan S-400 ve F-35 açıklaması09:30 - 2019-YKS sonuçları açıklandı01:22 - Trump'tan S-400 ve F-35 açıklaması10:13 - Nisan ayı işsizlik rakamları belli oldu14:03 - Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybetti13:05 - S-400 teslimatında ikinci günde dördüncü uçak geldi23:24 - ABD Savunma Bakanı Vekili Esper'den S-400 açıklaması12:59 - AK Parti'nin kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat hayatını kaybetti (Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir?)12:16 - S-400 hava savunma sistemi teslimatı başladı11:14 - Sahte binbaşı üniformasıyla yüzlerce kişiyi dolandırdı02:51 - Yunanistan'da erken genel seçimde Kiriakos Miçotakis tek başına iktidar10:44 - Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya görevden alındı22:52 - Ali Babacan'a FETÖ soruşturması ile ilgili savcılıktan karar14:38 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ''yeni parti'' sorusuna verdiği yanıt14:27 - Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir araçta patlama meydana geldi: 3 ölü13:16 - ''İmamoğlu’na davrandığınız gibi Gül, Davudoğlu ve Babacan'a davranıyorsunuz''10:37 - Haziran ayı enflasyon rakamları belli oldu13:09 - Davutoğlu: Beka kaygısından bahsedip İmralı'ya başvurmak milletin vicdanından kopuştur12:51 - Erdoğan ve Trump G-20 kapsamında Japonya'da 40 dakika görüştü12:36 - Erdoğan: S-400 için yaptırım olmayacağını Trump'tan duymuş olduk12:01 - Elektrik fiyatına yüzde 14.98 zam!10:01 - G-20 zirvesi Japonya’nın Osaka kentinde başladı12:46 - Volkswagen Grubu fabrika yatırımı için Türkiye'yi seçti00:41 - Gezi Parkı davasında karar! Osman Kavala'ya tahliye kararı çıkmadı00:20 - Ertelenen zamlar İstanbul seçimi sonrası başladı00:10 - Yeni askerlik yasası TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi (Askerlik süresi kaç aya düştü?)12:52 - ABD konsolosluk çalışanı Nazmi Mete Cantürk serbest bırakıldı11:37 - İŞKUR'dan 100 bin öğrenciye ilk kez sigorta10:52 - 23 Haziran İstanbul seçimlerin galibi Ekrem İmamoğlu00:35 - Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul seçim sonuçları ile ilgili açıklama00:17 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na tebrik00:03 - Binali Yıldırım'dan rakibi Ekrem İmamoğlu'na tebrik13:00 - Trump'ın İran'a saldırı tehdidine karşı Tahran'dan jet yanıt!01:18 - Trump'tan ''İran'a saldıracak mısınız?" sorusuna cevap23:19 - İran ABD'ye ait insansız hava aracını düşürdü!15:51 - Genelkurmay çatı davasında kim ne kadar ceza aldı?15:42 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ndan faiz ve S-400 konusunda önemli açıklamalar13:11 - ABD'li NATO komutanından S-400 açıklaması12:32 - Sanayi üretimi ve perakende satışlar Nisan'da sert düştü!23:53 - Muhammed Mursi mahkeme salonunda hayatını kaybetti!01:49 - Yunanistan Başbakanı Çipras Türkiye'yi hedef aldı01:18 - Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu canlı yayında seçim vaatlerini anlattılar01:03 - Bakanlıktan Moody's'in not indirme kararına tepki00:19 - Erdoğan: Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasındaki ortak yayın kırılma noktası
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Yazarın Diğer Makaleleri

Son Haberler Bölümler