Güncelleme: 00:03 TSİ 16 Kasım 2019 Cumartesi
Haberler

"bulantı" Haberleri

Toplam 20 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
İşte kalp krizinin 7 belirtisi İşte kalp krizinin 7 belirtisi 06 Mayıs 2019 Pazartesi

Kalp krizi dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm ölümler arasında yüzde 42 ile başı çekiyor. Çalışmalar ilk kalp krizi geçirme yaşının dünyada ortalama 65 iken, ülkemizde neredeyse 10 yıl daha erken olduğunu ortaya koyuyor. Uzmanlar, 20’li yaşlarındaki gençlerin bile kalp krizi geçirebildiğine dikkat çekiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Gripten korunmanın en basit yolu elleri yıkamaktır Gripten korunmanın en basit yolu elleri yıkamaktır 05 Ocak 2019 Cumartesi

İnsan, domuz veya kuş olsun, grip virüsleri insandan insana daha çok öksürük ve hapşırma, yani hava yoluyla bulaşıyor. Grip virüsü bulaşan bir yere dokunulduktan sonra, ellerin ağız ya da buruna götürülmesi de bir diğer önemli bulaş yolu. Bu yüzden elleri sık sık ve doğru şekilde yıkamak, gripten korunmada en temel noktayı oluşturuyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kalp sağlığının bozulduğunu gösteren 7 belirti Kalp sağlığının bozulduğunu gösteren 7 belirti 29 Eylül 2018 Cumartesi

Bazı risk faktörlerinin önüne geçerek tüm dünyada ölüm nedenleri arasında birinci sırada bulunan kalp ve damar hastalıklarından korunmak mümkün. Kalp sağılğının bozulduğunu düşündüren belirtilerin ciddiye alınıp bir uzmana başvurulması da kalp hastalıklarının önlenmesinde ve erken dönemde tedavi edilmesinde önemli role sahip. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Zehirli mantar uyarısı! Zehirli mantar uyarısı! 08 Mart 2018 Perşembe

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Birgül Büyükkıdan Yelken, Türkiye'de rastlanan mantar zehirlenmelerinin başlıca nedeninin, ormandan mantar toplama alışkanlığının devam etmesi olduğunu kaydetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İnsan panik atak yüzünden ölebilir mi? İnsan panik atak yüzünden ölebilir mi? 11 Kasım 2014 Salı

Panik atak endişe, dehşet, tedirginlik, sinirlilik, çaresizlik gibi duygular yaşatıyor ve bu duygular şiddetli ölüm korkusuna yol açıyor. Peki insan panik atak yüzünden ölebilir mi? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bursa'da öğrencileri hastanelik eden koku Bursa'da öğrencileri hastanelik eden koku 20 Mart 2014 Perşembe

Bursa’da etrafa yayılan bir kokudan etkilenen öğrenciler hastaneye kaldırıldı. Kokunun bir fabrikadaki kimyasal saklama kabının "yanlışlıkla" açılmasından kaynaklandığı öğrenildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Okul korkusu çocukları olumsuz etkiliyor Okul korkusu çocukları olumsuz etkiliyor 15 Eylül 2012 Cumartesi

Yoğun kaygı ve huzursuzluk, yalnızlık kaygısı ve okuldan uzaklaşma isteği olarak tanımlanan ''okul korkusunun'' anne ve babaların aşırı koruyucu tutumundan kaynaklandığı belirtildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bu hastalık yılda 1 milyon kişiyi öldürüyor Bu hastalık yılda 1 milyon kişiyi öldürüyor 31 Temmuz 2012 Salı

Dünyada her yıl yaklaşık 1 milyon insanın ölümüne yol açan hepatit virüsü, toplumları tehdit etmeyi sürdürüyor. Hepatit A ağız yoluyla, hepatit B ve C kan ve vücut sıvılarıyla bulaşıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kemoterapide beslenme nasıl olmalı? Kemoterapide beslenme nasıl olmalı? 13 Mart 2012 Salı

Kemoterapi kilo kaybı, bulantı, kusma, ishal, kabızlık, anemi, ağız yaraları, halsizlik, saç dökülmesi, ödem gibi yan etkilere neden oluyor. Tedavi sürecinde doğru beslenmek yan etkilerin azaltılmasında önemli rol oynuyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kanserde alternatif ışın tedavisi Kanserde alternatif ışın tedavisi 22 Aralık 2011 Perşembe

Cerrahi gibi keskin sınırlarla ışınlama yapan radyocerrahi, yüksek hassasiyetle belirlediği hedefteki kanseri yüksek doz ışınla vuruyor. Sadece kanser hücresine odaklandığı için çevredeki sağlıklı dokulara zarar vermeyen yöntem, ameliyata uygun olmayan hastalara alternatif sunuyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ebola aşısı bulundu Ebola aşısı bulundu 06 Aralık 2011 Salı

Bulaştığı kişilerin yüzde 90'ını öldüren ve biyolojik saldırılarda kullanılma olasılığı yüzünden korku yaratan Ebola virüsüne karşı aşı geliştirildi. Aşı fareler üzerinde etkili oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hipertansiyon böbreği vuruyor! Hipertansiyon böbreği vuruyor! 03 Aralık 2011 Cumartesi

Yüksek tansiyon hastalarının böbrekleri de tehlikede. Çünkü hipertansiyon, diyaliz tedavisi gerektiren ileri evre böbrek hastalıklarının nedenleri arasında ikinci sırada. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hp'nin sırrı çözüldü Hp'nin sırrı çözüldü 08 Eylül 2011 Perşembe

Tüm dünyada yaygınlığı giderek artan ve mide hastalıklarının en önemli nedenlerinden olan helikobakter pilorinin DNA'ya zarar vererek mide kanserine yol açtığı tespit edildi. Bakteri, yerleştiği hücrenin DNA'sında çift zincirli kırılmalara neden oluyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kalp ve tansiyon hastaları dikkat! Kalp ve tansiyon hastaları dikkat! 21 Temmuz 2011 Perşembe

Aşırı sıcaklar kalp krizi riskini arttırıyor. Uzmanlar kalp ve tansiyon hastalarını dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yeşil alanlara çok dikkat edin ! Yeşil alanlara çok dikkat edin ! 09 Temmuz 2011 Cumartesi

Gaziantep Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Boşnak, kenelere karşı çalı, çırpı ve gür ot bulunan yerlerden uzak durulması gerektiğini söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Migrene son hayata devam' 'Migrene son hayata devam' 17 Haziran 2011 Cuma

Migren hastalarına uzmanlardan uyarı: Kendi yöntemleriniz ve çevrenizdekilerin önerileriyle ağrıları dindirmeye çalışmaktan vazgeçin. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Aniden burnunuz kanarsa... Aniden burnunuz kanarsa... 17 Mayıs 2011 Salı

Havaların ısınmaya başladığı şu günlerde aniden burnunuz kanarsa dikkat edin. Doğru bilinen yanlış uygulamalar istenmeyen sonuçlar doğurabilir. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Az su içenlerin zekası düşük seviyelerde Az su içenlerin zekası düşük seviyelerde 01 Mart 2011 Salı

Su insan yaşamı için büyük bir önem taşıyor. Uzmanlar özellikle çocuklarda yetersiz su tüketiminin çocuğun fiziksel ve zihinsel performansını olumsuz etkilediğini belirtiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Soğuk algınlığında bunlar işe yaramıyor ! Soğuk algınlığında bunlar işe yaramıyor ! 07 Şubat 2011 Pazartesi

Hemen herkes gribe ya da soğuk algınlığına yakalanınca antibiyotiklere yöneliyor, bunun yanında bol bol C vitamini alıyor. Peki bunların zararlı olabildiğini veya işe yaramadığını biliyor musunuz? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Sessiz kalp krizine' dikkat 'Sessiz kalp krizine' dikkat 04 Ocak 2011 Salı

Diyabet gibi bazı hasta grupları ağrı hissetmeden 'sessiz kalp krizi' geçirebiliyor. Kriz ancak daha sonra çekilen grafilerde tespit edilebiliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler