Güncelleme: 23:14 TSİ 15 Kasım 2019 Cuma
Haberler

"Dünya Ekonomik Forumu" Haberleri

Toplam 25 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Dünyada 2043 kişi milyarder, 3,7 milyar kişi yoksul! Dünyada 2043 kişi milyarder, 3,7 milyar kişi yoksul! 22 Ocak 2018 Pazartesi

Yardım kuruluşu Oxfam, dünyadaki milyarder patlaması ve gelir adaletsizliğine dikkat çektiği raporunu açıkladı. Rapora göre en varlıklı yüzde 1'lik kesim, geçen yıl yaratılan küresel servetin yüzde 82'sine sahip oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Şimon Peres öldü Şimon Peres öldü 28 Eylül 2016 Çarşamba

İsrail'de 2007 ile 2014 yılları arasında cumhurbaşkanlığı görevini yürüten 93 yaşındaki Şimon Peres, hayatını kaybetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan ve Davutoğlu, Koç Ailesi'ne taziyelerini iletti Erdoğan ve Davutoğlu, Koç Ailesi'ne taziyelerini iletti 21 Ocak 2016 Perşembe

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Mustafa Koç'un vefatı nedeniyle Koç Ailesi'ne taziyelerini iletti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yazar Tulu Gümüştekin hayatını kaybetti Yazar Tulu Gümüştekin hayatını kaybetti 02 Ağustos 2015 Pazar

Bir süredir, karaciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Sabah gazetesi yazarı Tulu Gümüştekin, tatilini geçirdiği Sardunya Adası'nda hayatını kaybetti. Gümüştekin'in cenazesi yarın Ulus Mezarlığı'na defnedilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Başbakan Ahmet Davutoğlu Davos'ta konuştu Başbakan Ahmet Davutoğlu Davos'ta konuştu 22 Ocak 2015 Perşembe

Türkiye 6 yıl sonra Davos Zirvesi'nde Başbakan düzeyinde temsil edildi. Zirvedeki konuşmasının ardından Arap kanaat önderleriyle akşam yemeğinde bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu "30 yıl önce kimse Türkiye'nin G20 Dönem Başkanı olacağını hayal edemezdi. Bir başarı hikayesi söz konusu" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Davutoğlu: IŞİD herkesten çok Türkiye'ye tehdittir Davutoğlu: IŞİD herkesten çok Türkiye'ye tehdittir 29 Eylül 2014 Pazartesi

Başbakan Davutoğlu, Dünya Ekonomik Forumu'nda yaptığı konuşmada IŞİD'in herkesten çok Türkiye'ye tehdit olduğunu söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan: Koalisyonun dışında kalamayız Erdoğan: Koalisyonun dışında kalamayız 28 Eylül 2014 Pazar

İstanbul'da yaptığı konuşmada Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin BM'de konuşma yapmasını da eleştiren Erdoğan, "Ben antidemokratik yollarla iş başına gelenlerle aynı karenin içinde yer almam" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ali Babacan: Önemli bir sınavdan geçiyoruz Ali Babacan: Önemli bir sınavdan geçiyoruz 26 Ocak 2014 Pazar

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Son dönemde hukukun üstünlüğü açısından önemli bir sınavdan geçiyoruz ama güçlü bir çıpamız da var. Bu da Avrupa Birliği süreci" dedi. Babacan, dövizdeki artışta Türk şirketlerin döviz alımlarının etkili olduğunu söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ruhani ve Netanyahu Davos Zirvesi'ne katılacak Ruhani ve Netanyahu Davos Zirvesi'ne katılacak 10 Ocak 2014 Cuma

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'na katılacağı açıklandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Rüzgarı hasat eden çocuk Rüzgarı hasat eden çocuk 26 Şubat 2013 Salı

Elektriği olmayan köyünde eski bisiklet parçalarından rüzgar gülü yaparak elektrik üretti... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstihdama yeni teşvik geliyor İstihdama yeni teşvik geliyor 25 Ocak 2013 Cuma

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, istihdam teşviki konusunda yeni bir paket hazırlığında olduklarını açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Babacan zengin vergisini açıkladı Babacan zengin vergisini açıkladı 24 Ocak 2013 Perşembe

Başbakan Yardımcısı Babacan, serveti çok olandan daha çok vergi almak için vergi artışına gitmeyeceklerini belirterek, "Bu düzenleme, vergi kaçıranların üzerine gidebilmeyle ilgili bir tedbir. Dürüstçe vergisini ödeyen vatandaşların üzerine ilave bir yük söz konusu değil" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Davutoğlu'ndan Davos'ta Suriye tepkisi Davutoğlu'ndan Davos'ta Suriye tepkisi 23 Ocak 2013 Çarşamba

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM Güvenlik Konseyi'nin Suriyelilere insani yardım konusunda bile karar alamadığını belirterek, "Suriyelileri sadece bombardımanlar değil, uluslararası toplumun sessizliği de öldürüyor" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Akaryakıtta indirim müjdesi Akaryakıtta indirim müjdesi 05 Haziran 2012 Salı

Petroldeki düşüşün benzine yansıyacağını belirten Enerji Bakanı Yıldız, "1-2 gün içinde benzinde fiyatlar düşecek" dedi. Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan akaryakıtta indirim müjdesi geldi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'One Minute'i unutalım ve tekrar gelin' 'One Minute'i unutalım ve tekrar gelin' 04 Haziran 2012 Pazartesi

2009 yılında Dünya Ekonomik Forumu'nun İsviçre Davos'taki toplantısını, ''Davos benim için bitmiştir'' diyerek paneli terk eden Başbakan Erdoğan'a yeniden Davos'a katılması için açık davet geldi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Davos'a gider, aynısını yine söyleriz' 'Davos'a gider, aynısını yine söyleriz' 07 Şubat 2012 Salı

''1915 olayları soykırım değildir” dediği için Zürih Savcılığı'nın ön soruşturma başlattığı Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Bu tür girişimler bizim için yok hükmündedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir bakanını tutuklayacak bir güç tanımıyorum. Gerekirse Davos'a gider, aynısını yine söyleriz'' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bağış: Gelsinler beni tutuklasınlar Bağış: Gelsinler beni tutuklasınlar 29 Ocak 2012 Pazar

AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, "Sözde soykırımı reddetmek İsviçre'de de suç, ben diyorum ki 1915 olayları soykırım değildir. Gelsinler beni tutuklasınlar." diye konuştu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Davos'ta Babacan'dan 'ders' istediler Davos'ta Babacan'dan 'ders' istediler 29 Ocak 2012 Pazar

İsviçre'de devam eden Dünya Ekonomik Forumu'nda Babacan'ın yaşadığı olay Davos'a katılanların Türkiye ekonomisine hayranlığını gözler önüne serdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Davos’u gördükten sonra çok rahatım' 'Davos’u gördükten sonra çok rahatım' 29 Ocak 2012 Pazar

Ekonomik büyüme hedefinin tutturulması konusunda umutlu konuşan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, “Davos'u gördükten sonra yüzde 4 konusunda çok rahatım'' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Rumlara havuç-sopa dengesini kuramadınız' 'Rumlara havuç-sopa dengesini kuramadınız' 28 Ocak 2012 Cumartesi

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış AB'ye ''Kıbrıs'tan iyi haber gelmesi için ne yaptınız? Rumlara karşı havuç-sopa dengesini hiç kuramadınız'' eleştirisinde bulundu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »



Son Haberler Bölümler