Güncelleme: 14:46 TSİ 25 Mayıs 2020 Pazartesi
Haberler

"H1N1" Haberleri

Toplam 17 sonuçtan 1 ila 17 arası haber.
Dünya tarihini etkileyen 10 pandemi salgını! Dünya tarihini etkileyen 10 pandemi salgını! 13 Mart 2020 Cuma

Dünya Sağlık Örgütü corona virüs pandemi olarak nitelendirdi. Böylece Covid-19’un dünya genelinde geniş ölçekte etkili olduğu da resmileşmiş oldu. İnsanlığın karşılaştığı ilk pandemi corona virüs salgını değil ve muhtemelen son da olmayacak. DSÖ daha önce AIDS dahil birçok hastalığı pandemi olarak ilan etmişti. Peki tarih boyunca insanlığı etkilediği bilinen pandemiler hangileri? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Gripten korunmak için 9 önemli kural! Gripten korunmak için 9 önemli kural! 22 Ocak 2020 Çarşamba

Aralarında, "domuz gribi" olarak bilinen H1N1 virüsünün de yer aldığı gribal enfeksiyonlar son günlerde 7’den 70’e pek çok kişiyi etkisine alırken, özellikle kalabalık ve kapalı ortamlar bulaşma riskini daha çok artırıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sağlık Bakanlığı'ndan artan grip vakaları ile ilgili açıklama Sağlık Bakanlığı'ndan artan grip vakaları ile ilgili açıklama 15 Ocak 2020 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Sağlık Bakanlığı'ndan, grip vakalarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Vaka sayıları ve artış hızı geçen yıllarla benzer oranda seyretmekte olup virüs tipleri ve pozitiflik oranlarında olağanüstü bir durum söz konusu değildir" ifadeleri kullanıldı. İstanbul’da H1N1 şüphesiyle hayatını kaybeden iki çocuğun ölüm sebebinin belirlenmesi için de inceleme başlatıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Gripten korunmanın en basit yolu elleri yıkamaktır Gripten korunmanın en basit yolu elleri yıkamaktır 05 Ocak 2019 Cumartesi

İnsan, domuz veya kuş olsun, grip virüsleri insandan insana daha çok öksürük ve hapşırma, yani hava yoluyla bulaşıyor. Grip virüsü bulaşan bir yere dokunulduktan sonra, ellerin ağız ya da buruna götürülmesi de bir diğer önemli bulaş yolu. Bu yüzden elleri sık sık ve doğru şekilde yıkamak, gripten korunmada en temel noktayı oluşturuyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Domuz gribi Ordu'da bir can aldı! Domuz gribi Ordu'da bir can aldı! 13 Şubat 2016 Cumartesi

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran ve H1N1 domuz gribi virüsü şüphesiyle tedaviye alınan 35 yaşındaki Ayşegül B. hayatını kaybetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Muğla'da gripten 3 kişi öldü Muğla'da gripten 3 kişi öldü 23 Ocak 2016 Cumartesi

Muğla'da önceki gün bir kişinin domuz gribinden ölmesinin ardından, Marmaris ilçesinde iki kişi daha gribe bağlı akciğer enfeksiyonu sonucu hayatını kaybetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sağlık Bakanı Müezzinoğlu domuz gribine karşı önlemleri açıkladı Sağlık Bakanı Müezzinoğlu domuz gribine karşı önlemleri açıkladı 16 Ocak 2016 Cumartesi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''Kesinlikle bir domuz gribi salgını söz konusu değil. Paniğe gerek yok. Yapılması gereken hijyen, sağlıklı beslenme ve istirahate dikkat etme'' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Manisi'da Domuz gribi şüphesiyle 6 kişi tedavi altına alındı Manisi'da Domuz gribi şüphesiyle 6 kişi tedavi altına alındı 11 Ocak 2016 Pazartesi

Manisa Devlet Hastanesi'nde domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alınan 53 yaşındaki Meral Kaçira’nın hayatını kaybetmesinin ardından, aynı hastaneye ve Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne başvuran 6 kişinin daha domuz gribi şüphesiyle tedaviye alındığı ileri sürüldü. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul'da domuz gribi alarmı: 3 ölü! İstanbul'da domuz gribi alarmı: 3 ölü! 10 Ocak 2016 Pazar

Domuz gribi şüphesiyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören iki kişi daha hayatını kaybetti. Ölü sayısı 3'e yükseldi. Bir kişinin ise tedavisi devam ediyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan ''domuz gribi'' açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan ''domuz gribi'' açıklaması 09 Ocak 2016 Cumartesi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuoyunda “domuz gribi” olarak bilenen H1N1’den dolayı ölen hasta sayısının 12 değil, 2 olduğunu kaydederek, bu konuda kamuoyunda yanlış bir algının olduğunu ifade etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Domuz gribi kabusu geri döndü Domuz gribi kabusu geri döndü 28 Nisan 2014 Pazartesi

Tayland'da 30 bin 24 kişi domuz gribine yakalandı. Gribe yakalanan 50 kişi ise hayatını kaybetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sağlık Bakanlıığı: Domuz gribi var, salgın yok Sağlık Bakanlıığı: Domuz gribi var, salgın yok 30 Ocak 2013 Çarşamba

Domuz gribinin Türkiye’de görülmeye devam ettiğini belirten Sağlık Bakanlığı, salgın riskinin söz konusu olmadığını açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Domuz gribi tehlike olmaktan çıktı' 'Domuz gribi tehlike olmaktan çıktı' 08 Ocak 2013 Salı

Sağlık Bakanlığı, ''domuz gribi'' olarak bilinen H1N1 virüsü kaynaklı gribin geniş kitleler için tehlike oluşturmadığını açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Tek tip grip aşısı mümkün mü? Tek tip grip aşısı mümkün mü? 11 Ocak 2011 Salı

ABD'de yapılan araştırma, domuz ve kuş gribi gibi bazı grip virüsü türlerine karşı tek tip aşı geliştirilmesinin yolunu açtı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İsrail'de domuz gribi baş gösterdi İsrail'de domuz gribi baş gösterdi 05 Ocak 2011 Çarşamba

İsrail'de, kış mevsimiyle birlikte yeniden ortaya çıkan domuz gribi 3 kişinin ölümüne yol açtı, 6'sı çocuk 14 kişi, hastanelerde tedavi altına alındı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Domuz gribi İngiltere’ye döndü: 10 ölü Domuz gribi İngiltere’ye döndü: 10 ölü 11 Aralık 2010 Cumartesi

Dünyada geçen yıl salgın olan domuz gribinden İngiltere'de son 6 haftada 10 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Domuz gribi İngiltere’ye döndü: 10 ölü Domuz gribi İngiltere’ye döndü: 10 ölü 11 Aralık 2010 Cumartesi

Dünyada geçen yıl salgın olan domuz gribinden İngiltere'de son 6 haftada 10 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler