Güncelleme: 00:14 TSİ 16 Kasım 2019 Cumartesi
Haberler

"H1N1" Haberleri

Toplam 14 sonuçtan 1 ila 14 arası haber.
Gripten korunmanın en basit yolu elleri yıkamaktır Gripten korunmanın en basit yolu elleri yıkamaktır 05 Ocak 2019 Cumartesi

İnsan, domuz veya kuş olsun, grip virüsleri insandan insana daha çok öksürük ve hapşırma, yani hava yoluyla bulaşıyor. Grip virüsü bulaşan bir yere dokunulduktan sonra, ellerin ağız ya da buruna götürülmesi de bir diğer önemli bulaş yolu. Bu yüzden elleri sık sık ve doğru şekilde yıkamak, gripten korunmada en temel noktayı oluşturuyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Domuz gribi Ordu'da bir can aldı! Domuz gribi Ordu'da bir can aldı! 13 Şubat 2016 Cumartesi

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran ve H1N1 domuz gribi virüsü şüphesiyle tedaviye alınan 35 yaşındaki Ayşegül B. hayatını kaybetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Muğla'da gripten 3 kişi öldü Muğla'da gripten 3 kişi öldü 23 Ocak 2016 Cumartesi

Muğla'da önceki gün bir kişinin domuz gribinden ölmesinin ardından, Marmaris ilçesinde iki kişi daha gribe bağlı akciğer enfeksiyonu sonucu hayatını kaybetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sağlık Bakanı Müezzinoğlu domuz gribine karşı önlemleri açıkladı Sağlık Bakanı Müezzinoğlu domuz gribine karşı önlemleri açıkladı 16 Ocak 2016 Cumartesi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''Kesinlikle bir domuz gribi salgını söz konusu değil. Paniğe gerek yok. Yapılması gereken hijyen, sağlıklı beslenme ve istirahate dikkat etme'' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Manisi'da Domuz gribi şüphesiyle 6 kişi tedavi altına alındı Manisi'da Domuz gribi şüphesiyle 6 kişi tedavi altına alındı 11 Ocak 2016 Pazartesi

Manisa Devlet Hastanesi'nde domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alınan 53 yaşındaki Meral Kaçira’nın hayatını kaybetmesinin ardından, aynı hastaneye ve Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne başvuran 6 kişinin daha domuz gribi şüphesiyle tedaviye alındığı ileri sürüldü. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul'da domuz gribi alarmı: 3 ölü! İstanbul'da domuz gribi alarmı: 3 ölü! 10 Ocak 2016 Pazar

Domuz gribi şüphesiyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören iki kişi daha hayatını kaybetti. Ölü sayısı 3'e yükseldi. Bir kişinin ise tedavisi devam ediyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan ''domuz gribi'' açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan ''domuz gribi'' açıklaması 09 Ocak 2016 Cumartesi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuoyunda “domuz gribi” olarak bilenen H1N1’den dolayı ölen hasta sayısının 12 değil, 2 olduğunu kaydederek, bu konuda kamuoyunda yanlış bir algının olduğunu ifade etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Domuz gribi kabusu geri döndü Domuz gribi kabusu geri döndü 28 Nisan 2014 Pazartesi

Tayland'da 30 bin 24 kişi domuz gribine yakalandı. Gribe yakalanan 50 kişi ise hayatını kaybetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sağlık Bakanlıığı: Domuz gribi var, salgın yok Sağlık Bakanlıığı: Domuz gribi var, salgın yok 30 Ocak 2013 Çarşamba

Domuz gribinin Türkiye’de görülmeye devam ettiğini belirten Sağlık Bakanlığı, salgın riskinin söz konusu olmadığını açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Domuz gribi tehlike olmaktan çıktı' 'Domuz gribi tehlike olmaktan çıktı' 08 Ocak 2013 Salı

Sağlık Bakanlığı, ''domuz gribi'' olarak bilinen H1N1 virüsü kaynaklı gribin geniş kitleler için tehlike oluşturmadığını açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Tek tip grip aşısı mümkün mü? Tek tip grip aşısı mümkün mü? 11 Ocak 2011 Salı

ABD'de yapılan araştırma, domuz ve kuş gribi gibi bazı grip virüsü türlerine karşı tek tip aşı geliştirilmesinin yolunu açtı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İsrail'de domuz gribi baş gösterdi İsrail'de domuz gribi baş gösterdi 05 Ocak 2011 Çarşamba

İsrail'de, kış mevsimiyle birlikte yeniden ortaya çıkan domuz gribi 3 kişinin ölümüne yol açtı, 6'sı çocuk 14 kişi, hastanelerde tedavi altına alındı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Domuz gribi İngiltere’ye döndü: 10 ölü Domuz gribi İngiltere’ye döndü: 10 ölü 11 Aralık 2010 Cumartesi

Dünyada geçen yıl salgın olan domuz gribinden İngiltere'de son 6 haftada 10 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Domuz gribi İngiltere’ye döndü: 10 ölü Domuz gribi İngiltere’ye döndü: 10 ölü 11 Aralık 2010 Cumartesi

Dünyada geçen yıl salgın olan domuz gribinden İngiltere'de son 6 haftada 10 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler