Güncelleme: 14:12 TSİ 25 Mayıs 2020 Pazartesi
Haberler

"ishal" Haberleri

Toplam 37 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Çin'de ortaya çıkan Coronavirüsü'nden 33 milyon kişi karantina altına alındı! Çin'de ortaya çıkan Coronavirüsü'nden 33 milyon kişi karantina altına… 24 Ocak 2020 Cuma

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Coronavirüs (2019-nCoV) salgınında 830 kişi virüsten etkilendi, 26 kişi hayatını kaybetti. Virüsün görüldüğü 10 kentte toplu ulaşım geçici olarak durduruldu. 10 kentte toplam 33 milyon insan karantina altına alındı. Hastaneler yetersiz kalırken, Çin Maliye Bakanlığı, Wuhan'daki salgınla mücadele için 1 milyar yuan (144 milyon dolar) tesis etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İşte gripten korunmada etkili olan turpun 10 faydası İşte gripten korunmada etkili olan turpun 10 faydası 12 Şubat 2019 Salı

“Turp gibi olmak” deyimi sağlıklı insanlar için halk arasında yaygın olarak kullanılıyor. Çünkü turp içerdiği vitamin, mineral ve liflerle tam bir sağlık deposu olarak tanımlanıyor. Uzmanlar, bağışıklığı güçlendiren turpun, grip başta olmak üzere kış enfeksiyonlarından korunmada da etkili olduğunu söylüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Gripten korunmanın en basit yolu elleri yıkamaktır Gripten korunmanın en basit yolu elleri yıkamaktır 05 Ocak 2019 Cumartesi

İnsan, domuz veya kuş olsun, grip virüsleri insandan insana daha çok öksürük ve hapşırma, yani hava yoluyla bulaşıyor. Grip virüsü bulaşan bir yere dokunulduktan sonra, ellerin ağız ya da buruna götürülmesi de bir diğer önemli bulaş yolu. Bu yüzden elleri sık sık ve doğru şekilde yıkamak, gripten korunmada en temel noktayı oluşturuyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Çocukları bahar hastalıklarından korunmak için 10 önlem Çocukları bahar hastalıklarından korunmak için 10 önlem 04 Nisan 2017 Salı

Bahar ayları yenilenen doğayla birlikte çocuklara ayrı bir enerji ve zindelik getirirken, mevsim geçişinde yaşanan değişiklikler ise hastalanmalarına yol açabiliyor. Bahar mevsiminde çocukları en çok etkileyen sorunların başında ise alerji geliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hangi hastalığa, hangi kış içeceği iyi gelir? Hangi hastalığa, hangi kış içeceği iyi gelir? 17 Ocak 2017 Salı

Soğuk havaların vazgeçilmezleri arasında bulunan boza, salep, ıhlamur, kahve, siyah ve yeşil çay, aynı zamanda bazı hastalıklardan korunmada da etkili. Örneğin salep öksürüğe iyi geliyor, kahve ve çay ise doğru tüketildiğinde Alzheimer ve kalp krizi riskini azaltıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Tanzanya'da sebebi bilinmeyen hastalıktan 10 kişi öldü! Tanzanya'da sebebi bilinmeyen hastalıktan 10 kişi öldü! 21 Haziran 2016 Salı

Tanzanya'nın Dodoma bölgesinde henüz teşhis konulamayan hastalık nedeniyle 10 kişi hayatını kaybetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Adana'nın Tufanbeyi İlçesi'nde aynı aileden 3 şüpheli ölüm! Adana'nın Tufanbeyi İlçesi'nde aynı aileden 3 şüpheli ölüm! 07 Temmuz 2015 Salı

Adana'nın Tufanbeyi İlçesi'nde aynı aileden 3 kişi, hayvandan insana bulaştığı düşünülen bir hastalık şüphesiyle yaşamını yitirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İşte bebekleri seven 5 hastalık! İşte bebekleri seven 5 hastalık! 09 Ocak 2015 Cuma

Özellikle kış aylarında artan bakteri ve virüsler, kalabalık ve sık havalandırılmayan ortamlar ya da öksüren-hapşıran büyükler, çocukların minik bedenleri için büyük risk oluşturuyor. Ancak gerekli önlemler alındığında endişelenmeye çok da gerek yok. Zira hem kişisel hijyen kurallarına dikkat ederek hem de aşılarla bebekleri bu hastalıklardan korumak mümkün. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İmran Bari, bebeklerde önlem alınmadığında tehlikeli olan hastalıkları ve korunma yollarını anlattı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Prof. Karadeniz: Grip olanlar bol bol ayva yesin Prof. Karadeniz: Grip olanlar bol bol ayva yesin 04 Ocak 2015 Pazar

Meyvesinde pektin, tanen, organik asit, A ve C vitamini ile mineraller bulunan ayvanın grip ve nezle tedavisinde etkili olduğunu belirten Prof. Karadeniz, kış aylarında bol bol ayva tüketilmesini önerdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hakko: Ebola ortalama 10 günde hastalık yapıyor Hakko: Ebola ortalama 10 günde hastalık yapıyor 12 Ağustos 2014 Salı

Ebolanın vücut sıvıları ile bulaştığını belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Hakko; ateş, kas, eklem, baş, mide ağrısı, ishal, kusma, iştah kaybı ve kanama ile kendini gösteren virüsün temastan sonra ortalama 8-10 gün içinde hastalığa neden olduğunu söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Böbrek sağlığı için bol su için Böbrek sağlığı için bol su için 14 Mart 2014 Cuma

Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Sofikerim, günde 2.5 litre su tüketmenin böbreklerde taş oluşumu olasılığını azaltan en önemli koruyucu etken olduğunu ifade etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Fazla hijyen çocuğu hasta ediyor Fazla hijyen çocuğu hasta ediyor 11 Ocak 2013 Cuma

Uzmanlar, yuvaya gitmeyen ve evde çok hijyenik koşullarda bakılan çocukların okul veya yuvaya başladıktan sonra sık hastalandığına dikkat çekiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Anne sütü 'rota virüsü'nü önlüyor Anne sütü 'rota virüsü'nü önlüyor 06 Aralık 2012 Perşembe

Çocuklarda ishale yol açan ve kaybettirdiği sıvı dolayısıyla ölüme neden olabilen ''rota virüsü''nün en büyük ilacının anne sütü olduğu bildirildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Çocuklarda böbrek yetmezliği nedeni Çocuklarda böbrek yetmezliği nedeni 01 Aralık 2012 Cumartesi

Rota virüs enfeksiyonları 5 yaş altındaki çocuklardaki akut ishallerin en önemli sorumlusu. Özellikle 2-3 yaş altında ağır seyrediyor ve vücuttan kaybolan sıvı hızla yerine konmazsa böbrek yetmezliği gibi ciddi tablolara yol açıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Rota virüs çocukları tehdit ediyor Rota virüs çocukları tehdit ediyor 04 Eylül 2012 Salı

Çocuklardaki ishal etkenleri arasında en önemli nedeni viral hastalıklar oluşturuyor. Viral ishaller de yüzde 40 ile 60 oranında rota virüsten kaynaklanıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Uganda’da Ebola salgını ürkütüyor Uganda’da Ebola salgını ürkütüyor 31 Temmuz 2012 Salı

Uganda’da önceki gün bir kişinin hayatını kaybettiği Ebola salgını yayılıyor. Ugandalı sağlık görevlileri, ülkenin batısında ölümcül 'Ebola' virüsü nedeniyle 14 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bu hastalık yılda 1 milyon kişiyi öldürüyor Bu hastalık yılda 1 milyon kişiyi öldürüyor 31 Temmuz 2012 Salı

Dünyada her yıl yaklaşık 1 milyon insanın ölümüne yol açan hepatit virüsü, toplumları tehdit etmeyi sürdürüyor. Hepatit A ağız yoluyla, hepatit B ve C kan ve vücut sıvılarıyla bulaşıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ağrılar atlanmamalı Ağrılar atlanmamalı 29 Temmuz 2012 Pazar

Çocuğun ağlamasının karın ağrısından mı, yoksa ilgi beklentisinden mi kaynaklandığının anlaşılması her zaman kolay olmuyor. Ancak ciddi ağrıların atlanmaması için vakit kaybetmeden hekime başvurmak önem taşıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sıcak hava komalık edebilir! Sıcak hava komalık edebilir! 13 Haziran 2012 Çarşamba

Sıcak havanın sağlık sorunlarına neden olabileceğini hatırlatan uzmanlar, özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar için önlem alınmasını öneriyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Uzman: Zehirlenme değil  'hazımsızlık' gibi Uzman: Zehirlenme değil 'hazımsızlık' gibi 03 Mayıs 2012 Perşembe

Okul sütü projesinin ilk gününde bazı çocukların zehirlenme şüphesiyle başvurduğu hastanelerden birinin başhekimi, tetkik sonuçlarını beklemek gerektiğini belirtmekle birlikte, belirtilerin zehirlenme değil süt şekeri hazımsızlığını işaret ettiğini söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler