Güncelleme: 10:10 TSİ 03 Nisan 2020 Cuma
Haberler

"msb" Haberleri

Toplam 19 sonuçtan 1 ila 19 arası haber.
MSB: İdlib bölgesinde 55 rejim unsuru etkisiz hale getirildi MSB: İdlib bölgesinde 55 rejim unsuru etkisiz hale getirildi 13 Şubat 2020 Perşembe

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İdlib bölgesinde çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; bugün 55 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir" ifadesi yer aldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Suriye'nin İdlib kentinde 5 asker ve 1 sivil hayatını kaybetti Suriye'nin İdlib kentinde 5 asker ve 1 sivil hayatını kaybetti 03 Şubat 2020 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib'de rejim unsurlarınca yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 askerin ve 1 sivil personelin hayatını kaybettiğini bildirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Milli Savunma Bakanlığı 7 general ve amiral emekliliğini istediğini duyurdu Milli Savunma Bakanlığı 7 general ve amiral emekliliğini istediğini duyurdu 22 Ağustos 2017 Salı

Milli Savunma Bakanlığı, 7 general ve amiralin atamalar öncesi emekliliğini istediğini duyurdu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


FETÖ soruşturmasında Deniz Kuvvetleri'nde 291 personel görevden uzaklaştırıldı FETÖ soruşturmasında Deniz Kuvvetleri'nde 291 personel görevden… 13 Kasım 2016 Pazar

FETÖ soruşturması kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda 168 subay ile 123 astsubay görevden uzaklaştırıldı, 15 subay ve 4 astsubay ihraç edildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Orduevlerine kıyafet ayarı geliyor Orduevlerine kıyafet ayarı geliyor 14 Kasım 2013 Perşembe

Orduevlerine düğünlerin dışında da kıyafet serbestisi geliyor. Daha önce sadece davetlerde başörtü ve sakal yasağını kaldıran MSB, yasağın tamamen kaldırılması için hazırlık yapıyor. Bakan Yılmaz, "Zamanın ruhuna uygun düzenleme yapılır" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Asker kaçaklarına GBT'li takip sistemi Asker kaçaklarına GBT'li takip sistemi 24 Ekim 2013 Perşembe

Zorunlu askerliğin kısalmasıyla birlikte asker mevcudunda sorun yaşanmaması için harekete geçildi. Asker kaçaklarına göz açtırılmayacak. 750 bin kaçağın takibini polis ve jandarma yapacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yedek subay seçim sınavı ve mülakatları kaldırıldı Yedek subay seçim sınavı ve mülakatları kaldırıldı 12 Haziran 2013 Çarşamba

Milli Savunma Bakanlığı yapılan son değişikliklerin ardından asker adaylarına gönderdiği bilgilendirmede yedek subay celp, seçim ve sınıflandırmasında test sınavı ve mülakatların kaldırıldığını duyurdu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


29 yaşındaki üniversitelilere askerlik sürprizi! 29 yaşındaki üniversitelilere askerlik sürprizi! 21 Eylül 2012 Cuma

Üniversiteye kayıt yapmak veya yenilemek isteyen 29 yaşını doldurmuş öğrenciler askere çağrıldı HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Kibrit kutusu değil, kalekol yapıyoruz' 'Kibrit kutusu değil, kalekol yapıyoruz' 08 Ağustos 2012 Çarşamba

Kalekol inşaatı tartışmalarını değerlendiren Şehircilik Bakanı Bayraktar, "İnşaatlar sürüyor, kolay iş değil. Kibrit kutusu yapmıyoruz" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Savaş uçakları pilotsuz kalabilir! Savaş uçakları pilotsuz kalabilir! 23 Mart 2012 Cuma

Hava Kuvvetlerinden her yıl yaklaşık 100 pilot ya emekli oluyor ya da istifa edip ayrılıyor. Ancak hazırlanan teklif, her üç pilottan birine istifa yolunu açacak. Bu da TSK'yı zora sokacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Vicdani ret' için düzenleme 'Vicdani ret' için düzenleme 15 Kasım 2011 Salı

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, vicdani ret konusunda Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’nda bir çalışma yapıldığını anımsatarak, “Düzenlemenin içini görmeden yorum yapmak yanlış olur” değerlendirmesinde bulundu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'250-270  terörist  etkisiz  hale getirildi' '250-270 terörist etkisiz hale getirildi' 25 Ekim 2011 Salı

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel, NTV Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç'ın yönelttiği 21 soruya yanıt verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Askeri 'disko'lar tarihe karışıyor Askeri 'disko'lar tarihe karışıyor 09 Eylül 2011 Cuma

Askerin, askeri öğrencilerin korkulu rüyası 'oda hapsi' kalkıyor. Kanun değişikliğiyle birlikte askeri jargonda 'disko' olarak bilinen koğuşlar kapatılıyor. Türkiye oda hapsi nedeniyle AİHM'de mahkumiyet almıştı HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Dinlemeleri kimin yaptığını açıkladı Dinlemeleri kimin yaptığını açıkladı 02 Eylül 2011 Cuma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner’i iktidara yakın bir grubun dinlediğini öne sürdü. Kılıçdaroğlu, bu konuda elinde bilgiler olduğunu, ancak sıkıntı yaratmaması için açıklamadığını söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


6 bin 560 yeni memur alımı yapılacak 6 bin 560 yeni memur alımı yapılacak 10 Ocak 2011 Pazartesi

Kamu kurum ve kuruluşları, Aralık ayında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına göre 6 bin 560 yeni memur alacak. Personel alacak kurumlar ve kontejanlar belirlendi. Mezuniyet durumuna göre memur sayıları şöyle: HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


OYAK'ın ayrıcalık talebi Erdoğan'dan döndü OYAK'ın ayrıcalık talebi Erdoğan'dan döndü 06 Ocak 2011 Perşembe

Dünyanın birçok ülkesinde sabah kahvaltılarının olmazsa olmazı olan bal, ülkemizde hala "şifa kaynağı" muamelesi görüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


MSB'den, Generallerin yargılanmasına takoz! MSB'den, Generallerin yargılanmasına takoz! 24 Aralık 2010 Cuma

Referandumda Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının Yüce Divan’da yargılanmasının önünü açan hükümet, uyum yasası taslağında tam tersini yaptı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


65 Bin Asker Hizmetçilik Yapıyor! 65 Bin Asker Hizmetçilik Yapıyor! 27 Ekim 2010 Çarşamba

‘Eşit askerlik’ süresi ile ilgili çalışma yapan TSK’daki 65 bin asker 500 sosyal tesiste ‘hizmetli’ olarak görev yapıyor. Neredeyse bir ordu sayısına denk bu rakama lojmanlarda görevli askerler dahil değil. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Böyle askerlik yapıyorlar! Böyle askerlik yapıyorlar! 07 Ekim 2010 Perşembe

Bedelli ve tek tip askerlikle sorgulanmaya başlanan zorunlu askerlik, 231 bin askerin orduevi, lojman ve kamplarda özel hizmetlerde kullanılmasını da tartışmaya açtı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler