Güncelleme: 12:18 TSİ 17 Ocak 2019 Perşembe
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Prof. Dr. Canan Karatay: Çocuklar yumurta tereyağıyla cin gibi olurlar

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Her söylediğiyle olay olan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, anne babaları sağlıklı beslenme konusunda uyardı. Okul kantinlerinde sağlıksız yiyecekler satıldığını ve kar amacıyla bulunduğunu söyleyen Prof. Karatay, "Kantinler kar için oradalar, çocuk sağlığını düşündükleri için değil. Yumurta tereyağıyla cin gibi çocuklar olur. Ama çocukların cin gibi olmasını da öğretmenleri istemiyor. Çünkü kontrol edemiyorlar" dedi.
Prof. Dr. Canan Karatay: Çocuklar yumurta tereyağıyla cin gibi olurlar
Güncelleme: 12:18 TSİ 17 Ocak 2019 Perşembe

Son dakika flaş haber!

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir televizyon programında okul kantinleri ile ilgili konuştu.

Okul kantinlerinin kar amacıyla bulunduğunu söyleyen Karatay, anne babaları uyararak çocuklarının sağlığına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Okullardan kantinlerin kaldırılmasını öneren Karatay, "Kantinler kar için oradalar, çocuk sağlığını düşündükleri için değil. Sabah kahvaltısını okul hazırlayabilir en sağlıklı gıdalarla. Yumurta tereyağıyla cin gibi çocuklar olur. Ama çocukların cin gibi olmasını da öğretmenleri istemiyor. Çünkü kontrol edemiyorlar. Anne babalar çok uyanık olsun" dedi.

Tereyağ tüketmemenin olumsuz sonuçlar doğurduğu belirten Karatay, "Senelerce sağlıklı yağ yasaklandı, gözleri görmesin diye. 30 yaşındaki çocuklar kısır. Zayıf olmak sağlıklı değildir. En doğalını yiyin" ifadelerini kullandı.

(Yeni Şafak)

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler