Güncelleme: 20:08 TSİ 24 Ekim 2018 Çarşamba
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Ruhani'den çok sert ''Cemal Kaşıkçı'' açıklaması

SON DAKİKA FLAŞ HABER: İran'dan muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili sert bir açıklama geldi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ortadoğu'daki işgalci Siyonist İsrail ve onun hamisi ABD'nin en büyük destekçisi ve kuklası Suudi Arabistan'ın ABD'nin koruması olmadan böylesi bir cinayete cesaret edemeyeceğini söyledi.
Ruhani'den çok sert ''Cemal Kaşıkçı'' açıklaması
YERYÜZÜHABER ve NTV
Güncelleme: 20:08 TSİ 24 Ekim 2018 Çarşamba

Son dakika flaş haber!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesini uluslararası ve planlanmış bir cinayet olduğunu söyledi.

Ortadoğu'daki işgalci Siyonist İsrail ve onun hamisi ABD'nin en büyük destekçisi ve kuklası Suudi Arabistan’ın Yemen’de acıması bir şekilde devam eden saldırılarına da değinen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye’den Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin dosyayı dikkatli ve tarafsız bir şekilde devam ettirmesini beklediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, ”Müslümanlar için kutsal olan Kabe’nin bulunduğu Suudi Arabistan’daki bu hanedan böyle vahşi bir cinayeti işledi” açıkmasında bulundu.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti karşısında tüm dünyanın sınav vermekte olduğunu vurgulayan Ruhani, ”ABD ve Avrupa’nın insan hakları söylemlerinin ne kadar gerçekçi olduğunu görmekteyiz” ifadesini kullandı.  

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler