Güncelleme: 23:10 TSİ 15 Ekim 2016 Cumartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Sergen Yalçın: Fatih hocanın şu anda yaptığı iş...

Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Sergen Yalçın, milli takımda yaşanan sorunları değerlendirdi.
Sergen Yalçın: Fatih hocanın şu anda yaptığı iş...
Güncelleme: 23:10 TSİ 15 Ekim 2016 Cumartesi

Türkiye'nin 10 numaralı forma giyen eski futbolcularından Sergen Yalçın, bip uygulamasındaki "10 numara muhabbet" kanalına Arda Turan, diğer futbolcular ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i eleştiren yorumlar yaptı.

Sergen Yalçın, "Mili takımda isyan olmaz. Bu şartlarda güçlü bir milli takım sahada olamaz. Oyuncular hocayı göndermek istiyor gibi bir şey söz konusu olamaz. Milli takım her şeyin üzerindedir. Hoca ile futbolcular arasındaki sorun düzelmeli, düzelmezse zararı ne futbolcu ne hoca görür, zararı Türk halkı görür" şeklinde konuşurken, Terim'in görevi için ise, "Futbol direktörü diye bir kavram, bir cümle olamaz. Ya sportif direktör olur ya teknik direktör olur. Fatih hocanın şu anda yaptığı iş teknik direktörlük" ifadelerini kullandı.

"MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜNÜN ÖNCELİKLİ GÖREVİ..."

Sergen Yalçın, 'futbol direktörü' kavramının yanlış olduğunu da belirterek, "Futbol direktörü çok fazla şeyi kapsıyor, çok farklı şeyleri kapsıyor direktör olduğu zaman. Ama Fatih hocanın o potansiyeli de var. Türkiye'de birçok kişi futbol dalında federasyonla ilgili birçok sorunu Fatih Terim, yabancı oyuncuların sınırlamasının kaldırılması gibi işlerde Fatih hocanın çok ön planda olduğunu biliyorum yani, onun etkisi olduğunu bu tür şeylerde. Birçok işe tabii ki girebilir ama öncelik her zaman milli takımdır, milli takımın başarısıdır. Bu da teknik direktörün işidir. Bu bana göre teknik direktörlük yani. Diğer işlerle başkaları ilgilenebilir. Bence milli takım teknik direktörünün ilgilenmesi gereken en önemli şey milli takımdır, oyunculardır ve o takımın kazanması; Avrupa Şampiyonası, Dünya Kupası'na gitmek. En önemli iş budur milli takımda" şeklinde konuştu.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler